Розмноження і селекція хутрових шиншил 

Що робити при народженні малюків, яких тварин залишати на плем'я, як і коли формувати сім'ї?

Кожного дня, вранці, фермер повинен заглядати до тварин, тому що саме в цю пору народжуються малюки, і починати з цього день насправді дуже приємно. Заходите на ферму, і під однією з самок помічаєте хвостики малюків, яких вчора ще не було, підіть за долькою яблука, і обережно покладіть його в годівницю. Кращого подарунку і частування для самки в цей час важко придумати. З цього дня давайте яблучко яблучко і додаткові вітамінні добавки протягом п'яти днів.

Коли самка вирішить почастуватись яблуком, то Ви зможете побачити, що малюків декілька. Народжують шиншили від 1 до 6 малюків, частіше 1-2-3, рідше 4-5 і зовсім рідко 6. Будь–яких хвилювань у Вас виникати не повинно. І самець, і самка, і малюки все самі знають, кому, чим зайнятися. Народжуються малюки чудово готові до життя, з відритими очима, прекрасно опушені та дуже рухливі.

Часто в перші 5 діб після пологів, самець знову покриває самочку. Тому саме через 5 днів, самця виганяють з клітки і перекривають доступ в коридорі до самки. 7 тижнів малюки будуть жити з мамою спокійною, дружньою сім'єю. Всі ці 49 днів малюки будуть смоктати мамине молоко, тим самим забезпечуючи собі сильний імунітет проти хворіб. Протягом перших 10 днів купання всієї сім’ї не проводиться, щоб уникнути інфекції інтимних органів самки після пологів.

Через 7 тижнів після народження кожного малюка пересаджують від самок в окремі клітки. В 8-12 місяців Вам по кожному звірку доведеться прийняти дуже важливе рішення, яке багато в чому визначає Ваші майбутні заробітки і рентабельність виробництва. Ви повинні сповідувати один непорушний принцип: на плем'я повинен відбиратися тільки високоякісний звір! У нього не повинно бути вад. Всякі Ваші сумніви стосовно густоти хутра, окрасу або іншого параметру повинні вирішуватися тільки одним висновком: є найменші сумніви в якості – значить на шкірку. Тільки так і не інакше. Не скупіться, мовляв у мене буде більше тварин отже, і грошей. Що більше їдців буде, це вірно, а на рахунок грошей … згадаємо – «скупий платить двічі». Якщо від звіра очей не відірвати, такий він красень, і хутро, і здоров'я, і Вам він, безумовно, подобається, значить – його на племінну роботу.

Не скупіться і тоді, коли будете купляти перших шиншил. Купуйте дорогих, красивих, хутрових племінних тварин. Пам'ятайте, що яблуко від яблуні недалеко падає. Так ось, при відмінних батьках це рішення приймається легко і просто. Що не звірка в руки взяв, погладив, подув на шерсть і назад його в клітку – для роботи.

При формуванні нових сімей, а сім'єю називають 5 шиншил, тобто 4 самочки і 1 самець, бажано підбирати самочок одного віку. Самець повинен бути старшим на 2 - 4 місяці або, принаймні, одного віку. Підбір звірят для сім'ї справа дуже індивідуальна. Які якості батьків хотів би фермер закріпити і посилити в майбутньому потомстві, і будуть впливати на його рішення у підборі шиншил при формуванні конкретної сім'ї.

Особливу увагу потрібно звертати на дані самця, оскільки він буде передавати свої якості відразу декільком самкам. Вибирати потрібно великих темних самців, з прекрасним хутром, чіткою межею поділу кольору хутра, широким білим животом, активних, віком 10 місяців і старше. Відбір самочок здійснюється за такими ж правилами, хіба що вони можуть бути різних розмірів.

Розглянемо конструкцію кліток, так як клітки в розведенні шиншил виконують дуже важливу роль. Клітка повинна забезпечити тварині оптимальну кількість простору, дати їй можливість вільно пересуватися по ній і мати доступ до корму, сіна й води, а також кожна клітка обладнана висувною купалкою яка наповнена піском для купання.

Шиншили сидять у нас в клітці на сітці, тому відходи і нечистоти падають на піддон, який через сім днів або частіше (в залежності від забруднення) стягується в контейнери з нечистотами. Прибирання в цій системі дуже просте і зручне, а шиншилове хутро не забруднюється. Молодих шиншил, які перебувають з матір'ю до 50-го дня, утримуємо на металевих піддонах, наповнених стружкою. Піддон і стружка забезпечують краще тепло, знижують кількість травм і падінь новонароджених малюків. Ці клітки універсальні, так як їх можна застосовувати для утримання тварин як на сітці, так і на піддоні (комбіновані).

Для зручності транспортування, клітка для всієї сім’ї, складається з двох однакових половинок, які просто приставляються одна до одної. Ці дві половинки утворюють загальну клітку для сім'ї в якій утримуються 4 самки і один самець і яка ставиться на загальну підставку висотою близько 20 сантиметрів над рівнем підлоги.

Її габарити: ширина – 50 см., Висота – 40 см., Довжина – 170 см. Встановлені одна на одну в 4 яруси клітки для 4 сімей утворюють, за нашою термінологією, так звану «шафу». Її габарити: ширина 50 см., Загальна з підставкою висота 180 см., Довжина – 170 см. Площа по підлозі, такої «шафи» становить 0,85 м.кв., і для орієнтовних розрахунків кількості тварин, яких можна розмістити у Вашому приміщенні, можна користуватися нашою цифрою: 2 м.кв. – 20 шиншил (з урахуванням зручних проходів між клітинами та їх обслуговування).

Розведення шиншил в клітках, встановлених одна над одною («шафах»), не вимагає великих площ, крім того, це зручно в обслуговуванні і забезпечує хороші зоотехнічні умови.

Кожна самочка в такій клітці має свій «будиночок», який залишати не може, оскільки на шиї має металеве кільце, який ми виготовляємо, діаметром 8 см. 4 будиночки мають вихід в загальний коридор. Цей вихід – просто круглий отвір діаметром 7 см. Так що самочка в коридор вийти не може і постійно перебуває в своїй клітці. У самця кільця немає, і він вільно від однієї самки до будь-якої іншої з 4-ох подорожує по загальному коридору. Своєї клітки у нього немає, і спить, і їсть він у всіх самок по черзі.

 

Раніше, племінна робота вимагала від фермера ведення великої кількості документації. Ручне ведення: записів і створення племінних карт на кожного звірка, складання бази даних про всіх тварин, оцінка плодючості кожної самочки і інформація про забарвлення, статистики і так далі. Також вручну фермер вів роботи по племінним картками чи немає у звірят родинних ліній до четвертого покоління. Всі ці роботи займали дуже багато часу і сил. Завдяки комп'ютерному програмному забезпеченню бізнесу Real Farm System, над створенням якого ми і команда програмістів працювали протягом двох років, 95% цих робіт виконує тепер автоматично, замість фермера.

 

Живуть в природі шиншили до 15-20 років. Фермер доглядає за ново сформованою сім'єю 8 років, і їх потомство використовує в племінній роботі (створенні нових сімей) або в передачі тварин на хутро. Якщо така племінна сім'я добре працює, не потрібно в ній нічого змінювати - це краще і для тварин, і особливо для Вас. Це живі істоти, вони звикають один до одного, і без особливої потреби не потрібно їх роз'єднувати.

Дуже коротко про головне:

 • Самця відсаджують від самки через 5 днів після родів

 • Малюки живуть з самкою 50 днів

 • Після відсадки малюків від самки кожній тварині окрему клітку

 • В 8 - 10 місяців по кожній тварині приймаємо рішення

 • З першого дня потрібно вести документацію і не допускати родинних зв'зків, точніше наше програмне забезпечення Real Farm System на 95% зробить це за Вас

 • На плем'я залишати лише якісних тварин

 • Ловити шиншил тільки за вухо або хвіст і як можна рідше

 • Не руйнувати робочу сім'ю

 • В селекції співпрацювати лише з найкращими хутровими комплексами - фермами

КОНТАКТИ

Телефон:    +38 (063) 964 22 11

WhatsApp: +38 (098) 552 96 42

Telegram:  

Пошта:

chinchillareal@gmail.com

 • YouTube - серый круг
 • Facebook
 • Instagram

© 2007–2020 Chinchilla Real