Умови утримання хутрових шиншил

На створення умов, які максимально відповідають потребам тварин, не можна жаліти ні сил, ні коштів. Перед вами постійно повинно стояти питання: « Як я повинен облаштувати приміщення, щоб шиншила почувала себе добре? », так як ви виступаєте в ролі творця умов. Тільки в Ваших руках здоров'я тварин, оскільки саме Ви їх їм створюєте. Ваші результати і успіх справа ваших рук.

Приступаємо безпосередньо до короткого опису умов, які ми створюємо тваринам на фермах.

Перше питання, що стоїть перед фермером – де утримувати звірка?

Для ферми підходять цегляні або дерев'яні приміщення. Для розведення годяться також горища, і металеві приміщення (гаражі і т.д.) лише при умові, що в них будуть працювати кондиціонери (влітку), а взимку (обігрівачі), в зв'язку з нагріванням в літній період і низькою температурою взимку.

У приміщеннях завжди має бути: Сухо! Чисто! Оптимальна температура! Необхідне освітлення! Свіже повітря!

На першому місці - сухість в приміщенні. Шиншила в природі живе в кам'янистих пустелях, де вологість повітря більше 30% - подія рідкісна, тому в нашому приміщенні ми повинні створити наближені умови цій цифрі.

Ніяких додаткових заходів по осушенню повітря ми не застосовуємо. Вологість підтримується природним чином в межах 50-80% , що для шиншил є задовільною. Але ми завжди повинні пам'ятати, що чим сухіше, тим краще. Кожна ферма обов'язково повинна мати звичайний побутовий гігрометр, який вимірює вологість і допомагає її контролювати.

На фермі де знаходяться шиншили завжди має бути чисто. Перед тим як завозити сім'ї шиншил в приміщення, бажано заздалегідь при можливості стіни і стелю побілити гашеним вапном. Цим досягається не тільки охайність в приміщенні, але головне проводиться прекрасна дезінфекція приміщення. Стіни і стеля можуть бути також пофарбовані фарбою для житлових приміщень.

Підлога в приміщенні найбрудніша частина приміщення. Найкращі покриття з лінолеуму, плитки або дерева. В принципі підлога може бути з будь-якого матеріалу, проте він в будь-якому випадку повинен забезпечувати вологе, а не мокре прибирання, так як ми через день проводимо протирання підлоги вологою ганчіркою, змоченою у воді з додаванням спеціалізованого дезінфектора. Підвищена вологість після прибирання неминуча, але й не страшна, так як короткочасна.

Чисте, охайне приміщення, вселяє впевненість в успіху справи, але ми на цьому не зупиняємось. У понятті « чисто » ми вкладаємо також всі розумні та для всіх доступні заходи гігієни, чисто «людські» і відомі Вам. Йдете до тварин – помийте руки. Майте окреме взуття та одяг для роботи з тваринами. Окремим повинен бути і інвентар для прибирання: відро, швабра, віник, ганчірка і т.д. На вікнах або хвіртках для провітрювання, обов'язково повинна бути сітка від мух і комарів.

Перед входом в приміщення необхідно мати вологий килимок, оброблений дезінфекційним розчином. Приміщення, в яких будете утримувати тварин або зберігати корми та інший інвентар, повинні бути захищені від мишей, щурів і тарганів.

У наших тварин завжди сухо і чисто. Потрібно подбати також про температуру в приміщенні. Якою вона має бути? Оптимальна температура для шиншили 15-18 градусів. Взимку ми підтримуємо її в межах 14-16 градусів, але не нижче, сама по собі шиншила не боїться низьких температур, але якщо в приміщенні є племінні самочки в яких можуть з'явиться малюки в будь який момент, то краще зниження не допускати щоб новонароджені малюки не застудилися або не замерзли. Влітку температура не повинна перевищувати 25-26 градусів, так як при температурі вище 30 градусів шиншила може загинути в результаті теплового удару.

 

Бажано щоб в приміщенні було природнє освітлення (вікна). Якщо приміщення не має вікон, то освітити його можна, встановивши лампи денного світла. Вони економні і світло їх наближене до природнього. Рекомендуємо щоб на один квадратний метр було 5-8 люкс. Включати його потрібно вранці, а вимикати ввечері, поділивши добу, приблизно на 12 годину дня і 12 години ночі.

Вдень шиншили сплять ось і влаштуйте їм цей день. Якщо є вікна, то додаткове освітлення на день влаштовувати немає необхідності. В такому випадку додаткове світло (лампа) необхідна Вам для комфортної роботи в приміщенні тільки ввечері, під час догляду за шиншилами. Небажане також потрапляння на тварин прямих сонячних променів через вікна, в такому випадку краще мати штори або жалюзі. Промені сонця будуть просто заважати спати тваринам і додатково їх нагрівати, особливо влітку.

 

Тепер поговоримо про дуже важливий момент, на який потрібно звертати увагу – свіже повітря.

Ви повинні пам'ятати, що жодна тварина, ні в які часи, живучи на природі, ніколи не дихала поганим, несвіжим повітрям і аміаком. Завжди їх притулки, норки і т.д. забезпечували ту ступінь чистоти повітря, яка гарантувала їм нормальне життя. Якщо в норі або дуплі погано, то звір там і не оселиться. Ми ж з вами створюємо умови для тварин, і вони повинні бути комфортними для них.

Де немає свіжого повітря, там можуть жити тільки хвороби, бактерії і грибки. Щоб тварина не з'їла, без кисню і свіжого повітря ніщо в організмі засвоєно бути не може. Звідки має братися свіже повітря? Звичайно ж через вікна або вентиляцію.

Приплив свіжого повітря з вулиці найпростіше забезпечити за допомогою відкритих вікон (при їх відсутності потрібна примусова вентиляція для подачі повітря), а забір повітря за допомогою витяжки. Бажано мати два короби – повітряного збірника. Один під стелею, а інший на рівні підлоги, так як пари аміаку, що містяться в сечі шиншил, скупчуються внизу приміщення.

Тепер ви знаєте яким має бути приміщення для шиншил – сухим, чистим, теплим, з хорошою вентиляцією і правильно освітленим.

Дуже коротко про головне:

  • Тримати тварин лише в приміщенні.

  • В приміщенні завжди сухо, чисто і тепло.

  • В приміщенні завжди свіже повітря.

  • При високій щільності тварин, в приміщенні обов'язково повинна бути вентиляція.

  • В приміщенні, в якому вирощують шиншил повинен бути термометр і гігрометр.

  • На 2 кв. м. - розміщуються 20 шиншил (4 сім'ї) з урахуванням проходів між клітками.

КОНТАКТИ

Телефон:    +38 (063) 964 22 11

WhatsApp: +38 (098) 552 96 42

Telegram:  

Пошта:

chinchillareal@gmail.com

  • YouTube - серый круг
  • Facebook
  • Instagram

© 2007–2020 Chinchilla Real